Zasadziliśmy wspólnie drzewa

Lasy, parki i inne tereny zielone są niezwykle ważne zarówno dla lokalnego ekosystemu, jak również dla globalnego stanu naszej planety. Tylko właściwie dlaczego? Co takiego drzewa nam dają, że warto o nie walczyć? Mamy dla Ciebie trochę liczb, które przybliżą Ci znaczenie każdego drzewa.

  • Jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat. Każde drzewo dosłownie sprawia, że każdego dnia mamy czym oddychać.
  • Drzewo w ciągu roku chłodzi powietrze jak 5 klimatyzatorów działających bez przerwy. Tak więc lasy to nie tylko płuca, lecz także regulatory temperatury planety. I to działające bez zasilania!
  • Samolot odrzutowy średniej wielkości zużywa w czasie startu tyle tlenu ile w ciągu całego dnia wytwarza las o powierzchni 169 km2; ta ilość tlenu wystarczyłaby dla 4600 ludzi na okres jednego roku! Oczywiście nie wzywamy do zaprzestania podróży, lecz czemu nie zredukować swojego śladu węglowego?
  • Drzewo o wysokości ok. 25 metrów pochłania tyle CO2, ile dostarczają dwa gospodarstwa domów jednorodzinnych, a każdy hektar lasu pochłania rocznie ok. 200 ton dwutlenku węgla.

Wniosek? Lasy rozgrzeszają ludzkość z jej węglowego grzechu. Każdego dnia, w każdym zakątku planety. Na skraju katastrofy klimatycznej, gdzie dziś się znajdujemy, każde drzewo przechyla szalę na naszą korzyść.

Liczba nowych drzew

0

Czas sadzenia w godzinach

0

Liczba zaangażowanych dzieci

0

Ilu osobom pomogliśmy

0